Publikacje

Publikacje

Publikacje i prace dyplomowe byłych i obecnych członków koła

 

Jan Kędzierski, Edgar Ostrowski – Proste metody obsługi akcelerometrów – zastosowanie w robotach mobilnych na przykładzie ADXL202 oraz MMA7260.
Adam Pyka – Detekcja zderzeń w robotach mobilnych
Mariusz Janiak – Algorytm kinematyki odwrotnej typu jakobianu pseudoodwrotnego dla manipulatorów mobilnych.
Mariusz Janiak – Budowa prostego dalmierza ultradźwiękowego
Mariusz Janiak, Marcin Gajos – Budowa zestawu dalmierzy ultradźwiękowych
Mateusz Cholewiński – HC12 i CodeWarrior. Nie za krótkie wprowadzenie do tematu.
Dominik Urban – Budowa mapy wysokości przy użyciu sześcionożnego robota kroczącego
Karol Sydor – Eagle 3D. Простой! (Proste!)
Edgar Ostrowski, Jan Kędzierski – Enkoder magnetyczny AS5040
Grzegorz Biziel – „Whose Line Is It Anyway?” Robot klasy linefollower z systemem wizyjnym
Robert Budziński – Głowica wizyjna dla robota społecznego
Michał Rybczyński – Model robota mobilnego napędzanego za pośrednictwem półsfery
Jan Kędzierski, Edgar Ostrowski – I3BOT Control Center.
Adrian Ciż, Marek Gulanowski, Dora Sumisławska – Wstępny projekt modułu IMU
Mariusz Janiak – ICD. Interfejs JTAG dla DSP56800E
Edgar Ostrowski – TBLCF. Interfejs Turbo BDM Light dla ColdFire
Jan Kedzierski – Platforma balansująca robota społecznego FLASH
Jacek Drewniak – Projekt układu AHRS dla małego quadrotora
Jan Kędzierski – Robot balansujący – model i sterowanie
Karol Sydor – Thereminvision. System pojemnościowej detekcji przeszkód do zastosowania w autonomicznych robotach mobilnych
Jan Kędzierski – Filtr Kalmana – zastosowania w prostych układach sensorycznych
Edgar Ostrowski, Jan Kędzierski – Optyczny czujnik przemieszczenia
Jan Kędzierski – Kompaktowy zestaw czujników do percepcji otoczenia dla platform mobilnych
Prezentacja działalności Koła Naukowego Robotyków prowadzonej w roku 2006
Działalność w roku 2008 – Forum Aktywności Studentów
Filip Romanowski – Krótki wstęp do biblioteki OpenCV. Jak wykorzystać kamerkę internetową do przetwarzania obrazów.
Paweł Dymacz, Michał Marzyński – Robot balansujący wykorzystujący algorytm uczenia ze wzmocnieniem
Marcin Niestrój – Fuzja danych sensorycznych na potrzeby sterowania robotem klasy micromouse
Rafał Gierczak – Laboratoryjny robot kroczący
Mariusz Janiak – Moduł z mikrokontrolerem MC56F8323
Robert Budziński – Modyfikacja radiotelefonu MaxCom WT 108
Karol Sydor, Łukasz Tułacz – Monitoring stereowizyjny z wbudowaną inteligencją
Paweł Jedynak, Michał Mielnicki – Myszka akcelerometryczna
Łukasz Tułacz – Nawigacja robota mobilnego z użyciem czujników inercyjnych
Karol Sydor – Parę słów o podłączeniu dalmierza cyfrowego w miejsce analogowego
Sebastian Sadurski – Planowanie trajektorii robota mobilnego
Jan Kędzierski, Jacek Kalemba – Krótka informacja o bateriach polimerowych
Maciej Patro – Sterowanie sześcionożnym robotem kroczącym w nierównym terenie
Mateusz Cholewiński – Logika rozmyta
Dawid Stanasiuk – Koło Naukowe Robotyków KoNaR
Programator STK200
Sebastian Sadurski – Planowanie trajektorii robota mobilnego
Andrzej Uramek – Projektowanie obwodów zasilania
Rafał Cichoń – Symulator reaktywnego robota śledzącego nieznaną ścieżkę
Piotr Piwko – Systemy rozproszone
Jan Kędzierski, Edgar Ostrowski – Rozpoznawanie zdarzeń za pomocą czujnika optycznego z myszki w robocie mobilnym
Jan Kędzierski, Edgar Ostrowski – Analiza strategii robotów mini-sumo na podstawie obserwacji ich ruchu
Jan Kędzierski – Sonar ultradźwiękowy
Łukasz Małek – Notatka o optymalizacji numerycznego wyliczania położenia obiektów dla 16-bitowego systemu dwusonarowego
Karol Sydor, Jan Kędzierski – Stereofoniczny moduł sonaru
Robert Budziński – Sterowanie multipleksowe 4-cyfrowego wyświetlacza siedmiosegmentowego w oparciu o system przerwań mikrokontrolera ATmega16 w języku Assembler
Edgar Ostrowski, Jan Kędzierski – Sterowanie wyświetlaczem graficznym z kontrolerem firmy Toshiba T6963C – kod programu
Robert Budziński – Sterownik diod RGB
Adrian Ciż, Marek Gulanowski, Maciej Trojnar – Sterownik LED RGB – oświetlenie dohyo
Grzegorz Biziel – System wizyjny robota klasy linefollower
Bolesław Jodkowski, Karol Sydor – Wstęp do użytkowania modeli GP2D12 i GP2Y0A02
Łukasz Chojnacki – Mapowanie i lokalizacja robota mobilnego w środowisku ROS – symulacja w Gazebo
Adam Prochownik – Praca dyplomowa inżynierska – Balansujący robot mobilny z napędem inercyjnym
Arkadiusz Mielczarek – Projekt inżynierski – Krzywe Béziera w planowaniu ruchu manipulatora
Arkadiusz Mielczarek – Praca dyplomowa magisterska – Analiza koherencji sygnałów biomedycznych w zagadnieniu autoregulacji mózgowej
Dawid Śliwa – Praca dyplomowa inżynierska – Budowanie mapy otoczenia z wykorzystaniem ultradźwiękowego systemu lokalizacji oraz czujników optycznych
Dawid Stanasiuk – Praca dyplomowa inżynierska – Balansowanie robotem humanoidalnym
Bartosz Wawrzacz – Projekt inżynierski – Komunikacja w systemie sterowania samolotu bezzałogowego
Dominik Kędzierski, Rafał Kowalczyk, Piotr Matuszak, Mateusz Michalak, Piotr Olbert, Albert Sułek – Projekt 02
Łukasz Chojnacki, Damian Biernat, Kamil Kiełbasa – Simultaneous Localization And Mapping Of Mobile Robot Using Robot Operating System – Article
Łukasz Chojnacki, Damian Biernat, Kamil Kiełbasa – Simultaneous Localization And Mapping Of Mobile Robot Using Robot Operating System – Presentation