RobotChallenge 2017 – wyjazd do Pekinu

Już w ten weekend 10 naszych członków wraz z 18 konstrukcjami robotycznymi weźmie udział w międzynarodowych zawodach robotycznych RobotChallenge 2017.

Zawody RobotChallenge są organizowane od 2004 roku. Do tej pory odbywały się w Wiedniu i członkowie Koła na przestrzeni lat regularnie brali w nich udział, zdobywając między innymi 1. miejsce w konkurencji Mini Sumo w 2011 czy 2. miejsce w konkurencji Freestyle z robotem Samuel w 2010 roku.

Tegoroczna edycja RobotChallenge została przeniesiona do Pekinu. Zawody odbędą się w dniach 4-6 sierpnia w Zhongguancun National Independent Innovation Demonstration Zone Exhibition Center.

Wyjazd daje nam możliwość wymiany informacji z konstruktorami robotów turniejowych z całego świata, zapoznania się z aktualnie panującymi trendami w robotyce i przedstawienia wyników swoich prac na arenie międzynarodowej.

Na tegoroczne zawody zarejestrowało się 1976 uczestników z 26 krajów, wraz z 1316 robotami. Nasi członkowie wystawiają konstrukcje w konkurencjach: Mini Sumo, Micro Sumo, Humanoid Sprint, Freestyle, Line Follower i Line Follower Enhanced. Nad przygotowaniem konstrukcji na zawody pracuje 18 członków Koła.

Studenci KoNaR-u na międzynarodowych zawodach robotów w Pekinie – pwr.edu.pl
Czechy, Chorwacja, Chiny – wrocławscy studenci podbijają świat – tuwroclaw.com
Czechy, Chiny, Chorwacja – studenci Politechniki podbijają świat – radiowroclaw.pl
Studenci KoNaR-u na międzynarodowych zawodach robotów w Pekinie – elektro.info.net